پايگاه فروش تاسيسات مكانيكي و تجهيزات استخر
مركز فروش تاسيسات مكانيكي و تجهيزات استخر

ليست تجهيزات كليدي كه استخر يك مجموعه بايد به آنها مجهز باشد

تجهيزات استخر شنا

آيا به ضروري ترين تجهيزات استخر شنا تا به حال فكر نموده ايد؟ آيا در هنگام ساخت استخر شناي منزل خود از كليدي ترين تجهيزات استخر شنا آگاه بوده و حتي از سازنده در مورد آن پرسش نموده ايد؟ آيا مي دانيد تجهيزات اساسي جهت افزايش عمر استخرهاي مورد استفاده در باشگاه هاي بزرگ كدامند؟ با ما همراه باشيد. تجهيزات استخر شنا نه تنها براي ايمن و سالم نگه داشتن استخر ضروري هستند بلكه ممكن است در آينده مانع تعميرات جدي استخر شنا شوند. با اطلاع از اين شش مورد اساسي ذكر شده در اين مقاله مي توانيد اطمينان داشته باشيد كه استخر شما براي ساليان سال پذيراي روزهاي داغ تابستاني باشد. با بكارگيري اصولي تجهيزات استخر شنا بيش از پيش عاشق شنا كردن خواهيد شد.

 

1. مواد شيميايي از جمله تجهيزات استخر شنا

در حالي كه پمپ و فيلتر در اكثر موارد تماي كارهاي لازم را براي تميز نگه داشتن آب انجام مي دهند، بهرحال مواد شيميايي لازم است تا آب را از عوامل بيماري زا حفظ كنند. در آب باكتري هايي وجود دارند كه باعث تيره شدن آب استخر، سوزش پوست و چشم و در بدترين حالت آسيب به خود استخر مي شوند. هنر و علم تعادل مواد شيميايي مورد نياز آميخته شده به آب استخر فراتر از محدوده اين مقاله است، با اين حال، در اينجا تركيب ساده اي از مواد شيميايي مورد نياز بعنوان تجهيزات استخر شنا را شرح خواهيم داد.  كلر  عوامل متعادل كننده كلر  سيستم آزمايش آب  مواد متعادل كننده قليايي  مواد متعادل كننده كلسيم تجهيزات استخر شنا

2. دستگاه فيلتر از جمله تجهيزات استخر شنا

زماني كه پمپ، آب را به گردش در مي آورد، براي رفع ناخالصي هاي بزرگتري كه در يك استخر جمع مي شوند، به يك فيلتر نياز است. 3 نوع دستگاه فيلتر براي انتخاب جهت تجهيزات استخر شنا وجود دارد: • دستگاه فيلتر شن و ماسه: اين مورد اساسي ترين و در عين حال كم هزينه ترين دستگاه مورد نياز يك استخر استاندارد است و به بيشترين تعمير و نگهداري نياز دارد. شما بايد تقريبا هر 2 هفته يكبار اين فيلتر را شستشو دهيد. بهترين ميزان كاركرد اين فيلتر براي ذرات در سايز 20 تا 40 ميكرون (ذرات كوچك) است. • دستگاه فيلتر كارتريج: شبيه به خلاء عمل مي كند. اين دستگاه فيلتر فقط به 2 بار تميز كردن در فصل نياز دارد و از عبور ذرات بين 10 - 15 ميكرون جلوگيري مي كند. • دستگاه فيلتر DE يا Diatomaceous Earth: اين دستگاه پدر بزرگ همه فيلترها بعنوان تجهيزات استخر شنا است. با استفاده از سيستم منحصر به فرد شبكه هاي اسكلتي، اين دستگاه قادر به فيلتر ذراتي در اندازه 2-5 ميكرون است. به محض راه اندازي اين دستگاه و فشار آب در پمپ، آب استخر به بهترين نحو ممكن تميز خواهد شد.

تجهيزات استخر شنا

3. جارو استخر يا وكيوم از جمله تجهيزات استخر شنا

تجهيزات جارو استخر يا وكيوم هاي داخلي در اندازه ها و اشكال گوناگون يافت مي شوند. قيمت هاي تجهيزات وكيوم يا جارو استخر بعنوان تجهيزات استخر شنا، ويژگي هاي آنها را منعكس مي سازد و از 40 دلار تا 2000 دلار متغير هستند. بعضي از آنها به صورت دستي هستند و به همان روش كار مي كنند در واقع به اين شكل كه جارو استخر به صورت افقي در سطح داخلي استخر كار خود را انجام مي دهد. برخي ديگر از جارو استخرهاي متفاوت و مدرن سيستم خزنده خود را دارند كه به همين شكل هم كار خود را انجام مي دهند.

تجهيزات استخر شنا

4. Caulk (مواد تشكيل دهنده آب بندي درزهاي استخر) از جمله تجهيزات استخر شنا

با گذشت زمان، درزهاي اطراف استخر شنا شكسته مي شوند. جهت جلوگيري از رويش خزه، كپك و جمع بندي كثيفي و خاك در اين ترك ها به يك تركيب مشترك لاستيكي سيليكوني انعطاف پذير احتياج داريد. اين تركيب ها در رنگ هاي مختلفي جهت دكوراسيون زيباي استخر شنا در طرح سنگ هاي متنوع ارائه مي شوند. اين تركيب همچنين از يخ زدگي آب در منافذ و ترك ها در طول زمستان جلوگيري مي كند. استفاده از مواد بي كيفيت جهت درزهاي استخر مورد نظر باعث ايجاد شكاف در طول زمان شده و آسيب و خسارات بيشتري را موجب مي شود.

5. پوميس(Pumice) از جمله تجهيزات استخر شنا

فضاي داخلي استخر شنا توسط تجميعي از مواد معدني رنگ آميزي مي شود. همواره در بازه زماني يكساله حدود يك الي دو بار استخر شناي خود را از تمامي زوايا و تجهيزات ممكن مورد بررسي قرار دهيد تا ميزان خسارت هاي حاصله كاملا مشخص شده و جلوي خسارات احتمالي و استهلاك بيشتر گرفته شود. با انجام اينكار هزينه هاي تعمير ناشي از خرابي استخر را به شدت كاهش خواهيد داد. هنگامي كه زمان برداشتن رسوبات فرا رسيده است، سطح آب را تا زير كاشي هاي استخر پايين آورده و با سنگ قير تميز كنيد. اين زمان همچنين زمان مناسبي براي ترميم مجدد يا جايگزيني كاشي هاي آسيب ديده است.

خريد تجهيزات استخر

تجهيزات استخر شنا

6. پاك كننده هاي فايبر گلاس از جمله تجهيزات استخر شنا

به سايش و پارگي هاي موجود بر روي تخته سنگ ها و اسلايدهاي غواصي توجه كنيد. پاك كننده هاي فايبرگلاس مناسب تمام چيزي است كه براي محافظت از سطوح استخر شنا در معرض آفتاب به آن نياز داريد. پاك كننده هاي فايبر گلاس لهستاني بعنوان تجهيزات استخر شنا به حفظ لغزندگي اسلايد كمك وافري مي كنند.

هم اكنون مي توانيد قبل از راه اندازي استخر و خريد تجهيزات استخر با كارشناسان 02124521645 شركت ما بطور رايگان مشورت كنيد.

امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1398/7/15  ] [ ۰۷ ] [ samiraaramesh ] [ ]

بدون شك شنا كردن يكي از بهترين و آرام بخش ترين تفريحات محسوب مي شود و بيشتر افراد نمي توانند در مقابل آب زلال ، گرماي آفتاب و يك آبتني لذت بخش ، مقاومت كنند . برخي از افراد كه تمايل دارند در خانه خود استخر داشته باشند ، بهتر است كه با موارد و ملزومات مورد نياز براي ساخت آن آشنا شوند. انتخاب صحيح وسايل استخر يكي از موارد ضروري است كه در صورت انتخاب درست ، كمك زيادي به كاهش هزينه و بهبود عملكرد استخر خواهد كرد. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با لوازم مورد نياز براي ساخت استخر كامل و ايده آل آشنا سازيم. با ما همراه شويد.

پمپ استخر

به جرأت مي توان گفت كه پمپ ها يكي از پركاربردترين و مهم ترين وسايل استخر به حساب مي آيند

پمپ استخر

به جرأت مي توان گفت كه پمپ ها يكي از پركاربردترين و از جمله مهم ترين وسايل استخر به حساب مي آيند. انتقال و جابه جايي آب استخر بر عهده اين پمپ ها مي باشد. به طور كلي در طول 24 ساعت آب استخر بايد حداقل سه بار سيركوله و يا تصفيه شود. در نتيجه يك پمپ با كيفيت بايد قابليت جابه جايي آب به اين ميزان را داشته باشد. لازم به ذكر است كه قدرت موتور و نحوه كاركرد پمپ استخر هاي مختلف متفاوت است به عنوان مثال استخر جكوزي نياز به پمپ متفاوت نسبت به استخر معمولي دارد. پس در هنگام خريد وسايل استخر بايد نهايت دقت را به كار بريد.

يكي ديگر از وسايل ضروري كه در فهرست وسايل استخر قرار مي گيرد. فيلتر است

فيلتر استخر

يكي ديگر از وسايل ضروري كه در فهرست وسايل استخر قرار مي گيرد. فيلتر است. فيلتر هاي استخر وظيفه اصلاح كردن و بهبود كيفيت آب استخر را بر عهده دارند. با استفاده از اين فيلتر ها ، ذرات معلق روي آب ، آلاينده هاي موجود در آب و همچنين ناخالصي ها جدا مي شود. فيلتر ها معمولا به دو گروه كلي فيلتر دياتومه و فيلتر شني آب استخر تقسيم مي شوند. انتخاب نوع فيلتر بستگي به حجم و همچنين نوع استخر دارد پس در هنگام خريد وسايل استخر نظير فيلتر بايد كمال دقت را به كار بريد.

به وسيله دستگاه كلرزن مي توان ميزان كلر را براي ضدعفوني كردن آب استخر كنترل و مديريت كرد

دستگاه كلرزن استخر

به وسيله دستگاه كلرزن مي توان ميزان كلر را براي ضدعفوني كردن آب استخر كنترل و مديريت كرد. دستگاه كلرزن يكي از وسايل استخر است كه وجود آن كمك زيادي به حفظ كنترل كيفي آب و پاكيزگي آن خواهد كرد. نام ديگر اين دستگاه كلريناتور است. با استفاده از اين دستگاه مدت زمان نگهداري و رسيدگي به استخر كاهش پيدا كرده و اين دستگاه به طور اتومات ، كلر مورد نياز را در طول شبانه روز به استخر تزريق مي كند . در صورتي كه تمايل داريد زمان كمتري را صرف نگهداري از استخر خود كنيد، دستگاه كلريناتور يكي از وسايل استخر مورد نياز براي شما خواهد بود. از جمله دستگاه هاي كلريناتور مي توان به كلرزن شناور ، كلرزن خطي ، كلرزن اتوماسيون و كلرزن نمكي اشاره كرد.

نردبان استخر

مسلما نردبان استخر يكي از ملزومات و جزو ضروريات در وسايل استخر مي باشد

نردبان استخر

مسلما نردبان استخر يكي از ملزومات و جزو ضروريات در وسايل استخر مي باشد. سهولت در رفت و آمد و بالا آمدن شناگران از داخل استخر توسط نردبان انجام مي شود. معمولا در استخر هايي كه داراي عمق متفاوت هستند از دو نردبان استفاده مي شود اما استخرهايي كه طول كمتر از 10 متر داشته باشند نيازي به دو نردبان نخواهند داشت و نصب يكي از آنها كافي است.

سيليس استخر

ساده ترين نوع فيلتراسيون آب استخر ، استفاده از خاك سيليس است

سيليس استخر

به طور كلي مي توان گفت كه ساده ترين نوع فيلتراسيون آب استخر ، استفاده از خاك است. از خاك سيليس به منظور فيلتر كردن آب هاي شهري نيز استفاده مي شود. خاصيت سيليس به گونه اي است كه آب پس از گذشتن از آن بسيار روان و زلال شده و از هر گونه رسوب پاك مي شود. استفاده از سيليس جهت فيلتر كردن آب استخر بسيار مهم است و در وسايل استخر جزو موارد اصلي به حساب مي آيد.

گرمايش وسايل استخر

از جمله وسايل استخر كه بسيار ضروري است ، سيستم گرمايشي مي باشد.

سيستم گرمايشي آب استخر

استخرهايي كه معمولا در تمام فصول مورد استفاده قرار مي گيرند ، بايد داراي سيستم گرمايشي باشند. با استفاده از اين سيستم مي توان درجه حرارت آب استخر را به صورت متعادل نگه داشت و به حفظ سلامت شناگران كمك كرد. به طور كلي دماي مناسب براي آب استخر 27 تا 29 درجه است و همچنين لازم به ذكر است كه دماي استخرهاي جكوزي آب گرم معمولا بين 40 تا 43 درجه قرار مي گيرد. از جمله وسايل استخر كه براي گرمايش مورد استفاده قرار مي گيرند عبارت اند از ، گرمكن برقي ، پكيج گازي مخصوص آب استخر ، سيستم سولار و مبدل هاي حرارتي

ساير وسايل استخر

از ديگر وسايل استخر مي توان به كفشور استخر ، چراغ استخر ، رينگ استيل جكوزي ، تصفيه ازن و ... اشاره كرد كه به طور كلي براي ساخت استخر به صورت حرفه اي مورد استفاده قرار مي گيرد اما موارد ذكر شده و توضيح داده شده در مقاله براي ساخت هر نوع استخري كه در تمام فصول سال مورد استفاده قرار مي گيرد ، لازم و ضروري است. لازم به ذكر است كه مراحل ساخت استخر نيازمند مطالعه و دقت فراوان است به همين دليل در صورتي كه تمايل داريد در خانه تان استخر داشته باشيد ، ابتدا با مشاورين و مهندسين زبده و خبره صحبت كنيد. شركت صداي آب دريا با بيش از 10 سال سابقه در حوزه ساخت استخر و تاسيسات مكانيكي ، قادر است تا شما را در اين زمينه ياري نمايد.

جهت مشاوره تخصصي خريد وسايل استخر با كارشناسان فني ما ۰۲۱٧٦٧٠٠٤٣٧ تماس حاصل فرماييد.

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1398/6/5  ] [ ۰۶ ] [ samiraaramesh ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 6
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 144
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب